04 09 2015

GÜPÜRLÜ CİBİNLİK

cibinlik demiricibinlik
BEBEK BEŞİKLERİ İÇİN LÜKS CİBİNLİK
GÜPÜRLÜ LÜKS CİBİNLİK
CİBİNLİK DEMİRİ SEÇİMİ;
Cibinlik kullanımında en önemli noktalardan biri cibinlik demiri seçimidir.Cibinlik demiriniz tülünüze uygun değil ise kullanma olağanız yoktur.Ya da cibinlik alırken cibinliğe uygun cibinlik demiri tercih etmelisiniz.
Cibinlik ve Cibinlik Demiri Kullanım Alanı;
Bebek beşiklerinde,büyüyen beşiklerde,sepet beşiklerde ve bambu modellerinde en önemli unsurlardan biride cibinliktir.Hem görsel olarak tamamlayıcı olacaktır.Hemde sinek ve benzeri zararlılardan bebeğinizi ve sizi koruyacaktır.Beşiklerde cibinlik,cibinlik demiri yardımıyla tutturulur.Önce cibinlik demiri alt kısmındaki sıkma aparatı yardımıyla beşiğe monte ettirilir daha sonra tül üzerine konur.
Cibinlik Nasıl Dikilir?
İlk yapmanız gereken ne için kullanacağımızı belirlemektir,yatak odası için mi?genç odası yatağı için mi?sünnet için mi? mobilya beşik için mi ? kararımızı netleştirdikten sonra yatağınızın ölçülerini alarak cibinlik için kullanacağınız kumaşın ölçüsünü belirlemeniz gerekir.
Cibinlik için en uygun kumaş türü organze veya güpürlü kumaşlardır. Cibinliğinizin dikimi bittiğinde bu kumaşların çok şık durduğunu göreceksiniz.
Kumaşınızın en ölçüsünü boy ölçüsü olarak kullanacağınız için yan çevirmeniz gerekiyor. Cibinlik kumaşınızı beşiğinizin  her iki yanından aşırtarak cibinliğin yükseklik ölçüsünü net olarak belirleyebilirsiniz.
Cibinliğin ön parçasını üçgen şeklinde kesip yan parçalara dikin. Ancak organze kumaş ya da tül kullanacağınız için dikiş konusunda hassas olmanız gerekir. Yoksa dikiş esnasında kumaşınıza zarar verirsiniz. Kumaşınızın zarar görmemesi için ekstrafor denen malzemeyi araya katarak dikerseniz olumlu sonuç alabilirsiniz.Kristal tül ilede ekonomik mcibinlik modelleri elde edebilirsiniz.
Farklı cibinlik  anlatımlı yapılışı:
Cibinliğinizin tavandan bir halka ile aşağı süzüleceği bu model için bir tane 40 ve 45 cm çapında halka aparatına ihtiyacınız var. İsterseniz bir parça tel yardımıyla bu aparatı kendiniz yapın, isterseniz aparatı www.cibinlikdemiri.com  dan satın alınız.
cibinlik demiri
Tavan,yatak odası ve genç odası cibinlik modeli
Seçtiğiniz tülün boyunu yine boy olarak kullanacaksınız. Yatağın etek ucundan halka aparatına kadar olan alanı ölçerek bu ölçüden 1 metre daha fazla kumaş sizin için yeterli olacaktır.
Tülü 4 eşit parçaya bölün. Parçalar eşit dikdörtgenlerden oluştuğu için yukarı kısmını büzmeniz gerekir. Yukarı kısma gelen bölümünü bolca büzerek güzel bir görüntü elde etmiş olursunuz.
Üst kısma yerleştirme konusuna gelince teli daire şekline getirmeden önce düz şerit halinde enli bir kurdele ile iki yanından dikerek bir oluk oluşturun ve son olarak teli bu oluktan geçirin. Bu sayede tülü kendiliğinden büzmüş olursunuz.
SİPARİŞ İÇİN GÜVEN BEBE 0212 628 94 26------ 0535 649 40 75

0
0
0
Yorum Yaz